Про Олександра Явтушенка

Біографія

Олександр Явтушенко народився 8 жовтня 1998 року м. Луганськ. З відзнакою закінчив гімназію міжнародних відносин №323 міста Києва. У шкільні роки багаторазовий призер міських та всеукраїнських олімпіад з історії, інформаційних технологій, географії та правознавства; учасник моделей ООН та заходів UNESCO.

У 2016 році вступив до юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, який у 2020 році закінчив з відзнакою. Стипендіат Кабінету Міністрів України, іменних стипендій Михайла Грушевського та Валентина Садовського. За час навчання здобув досвід роботи у судах, прокуратурах та центральних органах виконавчої влади, зокрема Міністерстві юстиції України. Є призером та учасником вітчизняних та міжнародних наукових змагань та конференцій у галузі права, заходів ОБСЄ та Конституційного Суду України. Нагороджений Премією Київського міського голови за особливі досягнення молоді у розбудові столиці України – міста-героя Києва.

З серпня 2017 року є Головою Громадської організації «Дискусійно-аналітичний клуб «Україна і світ» (ГО «ДАКУС»). У ГО «ДАКУС» відповідаю за реалізацію програм з правової та цифрової освіти молоді. З  2017 по 2019 рік працював на громадських засадах Головою відділу зовнішніх комунікацій ГО «Асоціація випускників юридичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка». Потім працював на посаді Віце-президента Європейської Асоціації студентів права у місті Києві (ELSA Kyiv). У 2018 році працював у міжнародній юридичній фірмі «Integrites» у практиках нерухомості та фінансового права.  У 2019 році створив власне юридичне агентство “Marius” та займається самостійною юридичною практикою.

З 2020 року є Виконавчим директором Громадської організації «Міжнародний центр моніторингу корупційних ризиків та прав людини». У серпні 2020 року обраний Головою Секретаріату Громадської ради при Міністерстві цифрової трансформації України. Працює помічником-консультантом народного депутата України на громадських засадах.

Долучитися до команди Олександра Явтушенка