Про Олександра Явтушенка

Біографія

Олександр Явтушенко народився 8 жовтня 1998 року м. Луганськ. З відзнакою закінчив гімназію міжнародних відносин №323 міста Києва. У шкільні роки багаторазовий призер міських та всеукраїнських олімпіад з історії, інформаційних технологій, географії та правознавства; учасник моделей ООН та заходів UNESCO.

У 2016 році вступив до юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, який у 2020 році закінчив з відзнакою. У 2022 році з відзнакою закінчив правничу магістратуру Київського національного університету імені Тараса Шевченка. За міжнародною грантовою програмою вивчає менеджмент у Німеччині.  Стипендіат Кабінету Міністрів України, іменних стипендій Михайла Грушевського та Валентина Садовського. За час навчання здобув досвід роботи у судах, прокуратурах та центральних органах виконавчої влади, зокрема Міністерстві юстиції України. Є призером та учасником вітчизняних та міжнародних наукових змагань та конференцій у галузі права, заходів ОБСЄ та Конституційного Суду України. Нагороджений Премією Київського міського голови за особливі досягнення молоді у розбудові столиці України – міста-героя Києва. У 2021 році визнаний кращим студентом-громадским діячем Києва.

З серпня 2017 року є Головою Громадської організації «Дискусійно-аналітичний клуб «Україна і світ» (ГО «ДАКУС»). У ГО «ДАКУС» відповідаю за реалізацію програм з правової та цифрової освіти молоді. З  2017 по 2019 рік працював на громадських засадах Головою відділу зовнішніх комунікацій ГО «Асоціація випускників юридичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка». Потім працював на посаді Віце-президента Європейської Асоціації студентів права у місті Києві (ELSA Kyiv). У 2018 році працював у міжнародній юридичній фірмі «Integrites» у практиках нерухомості та фінансового права.  У 2019 році створив власне юридичне агентство “Marius” та займається самостійною юридичною практикою.

З 2020 року є Виконавчим директором Громадської організації «Міжнародний центр моніторингу корупційних ризиків та прав людини». У серпні 2020 року обраний Головою Секретаріату Громадської ради при Міністерстві цифрової трансформації України. Працює помічником-консультантом народного депутата України на громадських засадах. З 2022 по липень 2023 року очолював команду Київського регіону по підтримці внутрішньо переміщених осіб та посиленню спроможностей системи соціального захисту населення у спільному проекті Управління Верховного комісара ООН з питань біженців та Благодійного фонду “Stabilization Support Services”, з 2022 року є членом комісії з питань розподілу коштів для забезпечення протидії інформаційним загрозам з боку держави-агресора, кіберзахисту, відновлення та розвитку цифрової інфраструктури України.

З вересня 2023 року є Головою Ради з питань внутршіньо переміщених осіб при Київській обласній державній адміністрації.

Долучитися до команди Олександра Явтушенка